Korejská firma Dymos chce podle serveru Aktuálně v nošovické průmyslové zóně postavit továrnu na výrobu autosedadel. Jde o prvního investora, který přichází přímo do Nošovic poté, co se pro tuto zónu rozhodla Hyundai. Autosedačky bude firma dodávat právě do jejích vozů. Zaměstnat chce přes 100 lidí.

"Z hlediska komparativních výhod nižších výrobních a logistických nákladů se jako vhodná destinace pro vybudování továrny jeví Česká republika. Lokalizace navrhovaného závodu v jižní části průmyslové zóny Nošovice je rovněž v přímé souvislosti s výrobním závodem Hyundai v Nošovicích, který je v současné době ve výstavbě," citoval server z firemního oznámení úřadům.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru