Korejská firma Dymos chce podle serveru Aktuálně v nošovické průmyslové zóně postavit továrnu na výrobu autosedadel. Jde o prvního investora, který přichází přímo do Nošovic poté, co se pro tuto zónu rozhodla Hyundai. Autosedačky bude firma dodávat právě do jejích vozů. Zaměstnat chce přes 100 lidí.

"Z hlediska komparativních výhod nižších výrobních a logistických nákladů se jako vhodná destinace pro vybudování továrny jeví Česká republika. Lokalizace navrhovaného závodu v jižní části průmyslové zóny Nošovice je rovněž v přímé souvislosti s výrobním závodem Hyundai v Nošovicích, který je v současné době ve výstavbě," citoval server z firemního oznámení úřadům.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru