Mezi Prahou a slovenským Sliačem s mezipřistáním na letišti v Mošnově nedaleko Ostravy bude od poloviny ledna létat nová linka. Provozovat ji bude společnost Central Connect Airline (CCA) z holdingu Geofin s přispěním Banskobystrického kraje. Cenu letenky zatím dopravce neoznámil, z Ostravy do Prahy by ale podle předsedy představenstva Geofinu Daneše Zátorského zpáteční letenka neměla stát více než 4500 korun. Konkurenční ČSA si za obousměrnou letenku z Prahy do Ostravy účtují až 6900 korun.

Zatím bude z Prahy na Slovensko létat jeden spoj denně, později by se počet letů mohl zdvojnásobit. "Na linku nejdříve nasadíme letadlo Saab 340 s kapacitou 33 cestujících," upřesnil Zátorský. Stejnou linku, jen bez přistání v Ostravě, provozují také ČSA ve spolupráci s Tatra Air.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru