Mezi Prahou a slovenským Sliačem s mezipřistáním na letišti v Mošnově nedaleko Ostravy bude od poloviny ledna létat nová linka. Provozovat ji bude společnost Central Connect Airline (CCA) z holdingu Geofin s přispěním Banskobystrického kraje. Cenu letenky zatím dopravce neoznámil, z Ostravy do Prahy by ale podle předsedy představenstva Geofinu Daneše Zátorského zpáteční letenka neměla stát více než 4500 korun. Konkurenční ČSA si za obousměrnou letenku z Prahy do Ostravy účtují až 6900 korun.

Zatím bude z Prahy na Slovensko létat jeden spoj denně, později by se počet letů mohl zdvojnásobit. "Na linku nejdříve nasadíme letadlo Saab 340 s kapacitou 33 cestujících," upřesnil Zátorský. Stejnou linku, jen bez přistání v Ostravě, provozují také ČSA ve spolupráci s Tatra Air.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru