Společnost Kapsch předá systém pro výběr elektronického mýta státu v sobotu 30. prosince. Firma zatím vydala dopravcům 55. 000 měřících jednotek, ale do konce roku by jich mělo být 60.000. Na námitky některých dopravců, že i přesto, že se do systému zaregistrovali, ještě nemají palubní jednotku, Kapsch sdělil, že to může být způsobeno zpožděním pilotního provozu. Do konce roku by měli mít všichni registrovaní dopravci jednotku k dispozici. Stát převezme od Kapsche dokumentaci, čestné prohlášení, že systém funguje, a také seznam vad a nedodělků. Čestné prohlášení nahradí státu protokol o kolaudaci, jelikož Kapsch stavěl brány v režimu drobných staveb. Mezi nedodělky jsou zahrnuty i naftové agregáty, které pohánějí 150 ze 172 bran. Ty musí být do konce roku nahrazeny elektrickými přípojkami, jinak hrozí firmě penále.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru