Poplatky za správu a registraci internetových domén .cz a .eu u českých registrátorů se příští rok sníží přibližně o 100 až 200 korun. Pokles cen umožní snížení velkoobchodních poplatků. V případě evropské domény .eu sníží správcovské sdružení EURid poplatek ze současných deseti na pět eur (z 280 na 140 Kč). Sdružení CZ.NIC pak snížilo cenu registrace domény .cz pro registrátory ze 595 Kč na 476 korun včetně DPH.


Zlevnění českých domén přináší další přiblížení ceny domény .cz k cenám ostatních domén. Domény jako .com, .net nebo .org je možné pořídit za 199 Kč bez DPH. V ČR je v současnosti přes 280.000 registrovaných internetových domén s koncovkou .cz.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru