Akcie textilní společnosti Pegas Nonwovens, třetího primárního úpisu v historii pražské burzy, zahájily obchodování růstem o zhruba 8,8 procenta. Jejich cena tak dosáhla 815 Kč, před desátou hodinou se obchodovaly za přibližně 808 korun. Objem obchodů již přesáhl miliardu korun.
Kromě Pegas posilují ve SPADu také akcie Erste Bank a Unipetrolu.
Ve veřejné nabídce investoři akcie upsali za 749,2 koruny, vyplývalo z burzovního terminálu. Cena tak dosáhla horní hranice indikativního rozpětí (21,5 až 27,0 EUR).


Při úpisu poptávka po akciích Pegas téměř šestkrát převyšovala nabídku. To podle manažerů naznačuje solidní zájem investorů. Desetina nabízených akcií byla určena drobným investorům. Asi 90 procent z této nabídky získali institucionální investoři, uvedl na tiskové konferenci Lubomír Vystavěl ze společnosti ING, která byla hlavním manažerem emise.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru