Již v pátek se Klaus rozhodl jmenovat členem bankovní rady Vladimíra Tomšíka. Oba nové členy, kteří nahradí současné členy rady Jana Franta a Michaelu Erbenovou, prezident Klaus slavnostně jmenuje do funkce v úterý

Hampl vystudoval Fakultu národohospodářskou na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde v roce 2004 získal doktorát. Souběžně dva roky studoval na University of Surrey, Guildford ve Velké Británii, kde obdržel titul MSc.

Od roku 1998 působil jako Senior Analytik v České národní bance a poté byl jako externí poradce ministra financí ČR členem expertní skupiny připravující návrh reformy veřejných financí. V roce 2002 se v pozici ekonoma a koordinátora ekonomických analýz v České spořitelně - ERSTE Group věnoval makroekonomickému výzkumu a výzkumu finančních trhů zemí střední a východní Evropy. V posledních letech byl členem představenstva a vrchním ředitelem České konsolidační agentury.

Působí také jako člen představenstva České společnosti ekonomické, jako člen Akademické rady Vysoké školy Škoda Auto, Mladá Boleslav a vyučuje na Vysoké škole ekonomické v Praze. Publikoval řadu odborných článků a studií se zaměřením na metodologii ekonomické vědy, měnovou politiku, teorii veřejné volby, ekonomickou teorii přírodních zdrojů a obecnou ekonomickou teorii.

Podle analytika Raiffeisenbank Aleše Michla má Hampl manažerské zkušenosti, což je důležité, z hlediska řízení lidí a strategie banky. "Pochází ze silné generace dnešní třicátníků, má vynikající odborné vzdělání, ale je méně čitelný, protože jeho publikační činnost je nižší než například u Tomšíka," dodal Michl.

Bankovní rada ČNB určuje měnovou politiku země a rozhoduje o zásadních měnově politických opatřeních. Bankovní rada je sedmičlenná, jejími současnými členy jsou guvernér ČNB Zdeněk Tůma, viceguvernér Luděk Niedermayer, viceguvernér Miroslav Singer, Michaela Erbenová, Jan Frait, Robert Holman a Pavel Řežábek.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru