Ministryně zemědělství Milena Vicenová hodlá podle Euro Online vyměnit pět členů devítičlenné dozorčí rady státního podniku Lesy ČR. "Audit shledal, že ministerstvo jako zakladatel podniku nedostatečně využívá možnosti kontroly, které mu dává dozorčí rada," řekla již dříve mluvčí ministerstva zemědělství Táňa Králová. Obsazení orgánu by podle ní mělo být méně politické, naopak by v něm mělo zasednout více právníků či ekonomů.

Osloven byl údajně poradce ministryně Roman Šindler, který byl za ministra Jaroslava Palase (ČSSD) asistentem lidoveckého náměstka Karla Macha. Do dozorčí rady by mohli být jmenováni i externí poradce ministryně Jiří Jiránek a zemědělský inženýr Radek Boška, který dříve spolupracoval s bývalým ministrem zemědělství Palasem.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru