V pondělí 13.listopadu naše redakce uvedla mylnou informaci, že se německý řetězec Schlecker stane po převzetí 130 provozoven drogerií Droxi jedničkou na českém drogistickém trhu.
Řetězec Schlecker převezme všech 130 poboček drogérie Droxi. Jedničkou trhu ovšem zůstane řetězec drogérií Teta, jejichž počet ke konci roku 2005 na českém území podle údajů společnosti Incoma Research dosáhl 516 provozoven, a jejichž tržby činily 3,6 miliardy korun. Podle stejných údajů dosáhl počet provozovozoven drogerií Droxi na českém trhu sumy 119. Dosažené tržby těchto drogerií činily 2,0 miliardy korun (viz tabulka).

 

TETA drogerie

Droxi

 

Tržby za rok 2005 (v miliardách Kč s DPH)

3,6

2,0

 

Počet prodejen (k 31.12.2005)

516

119

 

Znalost řetězce

77%

73%

 

Navštěvovanost řetězce

33%

27%

 

Hlavní nákupní místo drogerie

12%

7%

 

Zdroj: Incoma Research a GfK PrahaVíce o celé transakci si můžete přečíst ZDE.


Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru