Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila televizi Nova další čtyři pokuty kvůli realility show Big Brother v celkové výši 9,5 milionu korun. Již dříve televizní společnost dostala od rady pokuty ve výši 43,3 milionu korun. Nova se proti všem pokutám odvolala k soudu, který již značnou část pokut zrušil a vše vrátil radě znovu k jednání.

Rada tak nyní rozhodovala podruhé o stejných dílech Big Brother z loňského konce srpna a září. Pokuty za přílišné množství násilí, vulgarity a erotiky nedostala jen Nova, ale také Prima za obdobné pořady VyVolení. Za první řadu odvysílanou loni na podzim dostala Prima pokuty v celkové výši 22,5 milionu korun.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru