Provozovatel frankfurtské akciové burzy Deutsche Börse zvýšil ve třetím čtvrtletí zisk před zdaněním, úroky a odpisy o více než 40 procent na 255 milionů eur. Zisk podle společnosti zahrnuje mimořádný příjem 24 milionů eur z prodeje 70procentního podílu ve společnosti Eurex US.

Čtvrtletní zisk překonal očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali v průměru na 247 milionů eur.

Deutsche Börse se ve výsledkové zprávě nevyjádřila ke svým plánům na spojení s firmou Euronext, jež provozuje akciové trhy v Paříži, Amsterdamu, Bruselu a Lisabonu.
Plány Deutsche Börse dostaly velkou ránu v červnu, kdy dalo vedení Euronextu přednost spojení s Newyorskou akciovou burzou (NYSE). Tato fúze však zatím nebyla dokončena a akcionáři NYSE o ní budou hlasovat příští měsíc.

Deutsche Börse minulý měsíc oficiálně sdělila Evropské komisi, že bude i nadále prosazovat svůj záměr vytvořit s firmou Euronext panevropskou akciovou burzu a zahrnout do ní také italskou Borsa Italiana. Analytici však očekávají, že Euronext bude trvat na svém plánu spojení s NYSE.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru