Poptávka po hnědém uhlí v České republice roste a tuzemské těžařské firmy podle prognózy společnosti Czech Coal nebudou již v roce 2010 schopny pokrýt požadavky odběratelů. Czech Coal vlastní Mosteckou uhelnou a její velcí odběratelé podobné odhady považují za součást hry o vyšší ceny dodávek uhlí. Problémy s pokrytím poptávky po hnědém uhlí v následujících letech nepředpokládá ani státní energetická koncepce. Informuje o tom vydání týdeníku Euro, které vyjde v pondělí.

Czech Coal podle magazínu předpokládá, že již v roce 2010 budou odběratelé po těžařích požadovat celkem 46,7 milionu tun hnědého uhlí. Hnědouhelné firmy ale budou schopny vytěžit zhruba 45 milionů tun. Czech Coal odhaduje, že v roce 2020 bude poptávka po uhlí zhruba o pět milionů tun vyšší než tuzemská těžba.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru