Legendární česká značka vozů Praga se stěhuje do Polska. Práva k užívání této značky koupila od správce konkurzní podstaty společnosti Praga Čáslav britská firma International Truck Alliance. Ta hodlá nové vozy se jménem Praga vyrábět v polském městě Lublině. Informovaly o tom webové stránky podnikatelského týdeníku Profit.

V Polsku by se měly ještě letos vyrobit první prototypy nové řady Pragovek. "Zkušební produkce pro český a polský trh se má zahájit v příštím roce, od roku 2008 pak začne sériová výroba," řekl zástupce agentury Czechtrade ve Varšavě Jiří Banot. "V této souvislosti se rovněž počítá se zvýšením počtu zaměstnanců v lublinské továrně o 150 až 200 lidí," dodal.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.