Farmaceutická společnost Zentiva N.V. vyplatí akcionářům dividendu 9,50 koruny na akcii. Proti loňsku to je o 1,50 Kč na akcii více. Rozhodla o tom řádná valná hromada, která se konala v Amsterdamu. ČTK to sdělila mluvčí tuzemské společnosti Zentiva Věra Kudynová.


Akcie Zentivy N.V. se obchodují vedle londýnské burzy i na pražské burze cenných papírů. Aktuální kurz na pražské burze je 1062 korun za akcii. Firma na pražskou burzu vstoupila v polovině roku 2004 s cenou zhruba 500 korun za akcii.


Skupina Zentiva je čtvrtým největším výrobcem léků ve východní Evropě, zaměstnává zhruba 4200 lidí a vyrábí více než 250 léčivých přípravků. Vedle České republiky má vedoucí postavení na farmaceutických trzích Slovenska a Rumunska. Pozice si buduje i v Polsku, Rusku a Pobaltí.
Loni podle auditovaných údajů skupina zvýšila tržby o více než desetinu na 11,84 miliardy korun. Z toho v České republice to bylo 5,5 miliardy. Čistý zisk skupina zvedla o zhruba 16 procent na 1,9 miliardy Kč.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru