Podobně jako v předchozích letech i letos uspořádalo ministerstvo financí setkání se zástupci právnických osob, které největší měrou přispěly do státního rozpočtu na dani z příjmů právnických osob.
Zástupci dvaceti právnických osob převzali z rukou ministra financí Bohuslava Sobotky, náměstkyně ministra financí Dany Trezziové, náměstka ministra průmyslu a obchodu Roberta Szurmana a vrchního ředitele Ústředního finančního a daňového ředitelství Jana Knížka ocenění a poděkování za příkladné plnění daňových povinností v roce 2005.


Každý zaplatil přes 150 miliónů
Výběr právnických osob provedlo ministerstvo na základě výše plateb provedených v průběhu roku 2005 na účet daně z příjmů právnických osob (bez vlivu daně provedené srážkou). V tomto výběru jsou zahrnuty firmy, které uhradily na účet daně z příjmů právnických osob více než 150 miliónů korun.
Uvedené společnosti jsou seřazeny v sestupném pořadí podle objemu uhrazených plateb na dani z příjmů právnických osob bez zveřejnění konkrétních částek. V přehledu nejsou uvedeny daňové subjekty, které nereagovaly na žádost ministerstva financí o zproštění mlčenlivosti za tímto účelem a daňové subjekty, které vyslovily nesouhlas se svým zveřejněním.


Pořadí firem podle výše daně z příjmů:
1. Komerční banka, a.s.
2. ČEZ, a.s.
3. Česká spořitelna, a.s.
4. Mittal Steel Ostrava a.s.
5. OKD, a.s.
6. T-Mobile Czech Republic a.s.
7. Československá obchodní banka, a.s.
8. Eurotel Praha, spol. s r.o.
9. RWE Transgas, a.s.
10. Česká pojišťovna a.s.
11. ŠKODA AUTO a.s.
12. X*
13. Plzeňský Prazdroj, a.s.
14. ČEPS, a.s.
15. Philip Morris ČR a.s.
16. ČESKÝ TELECOM, a.s.
17. Letiště Praha, s.p.
18. Pojišťovna České spořitelny, a.s.
19. X*
20. X*
21. HVB Bank Czech Republic a.s.
22. MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o.
23. Zentiva, a.s.

* Daňový subjekt doposud nezprostil MF mlčenlivost

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru