Největší banka na světě Bank of Tokyo-Mitsubishi (BTM) otevřela v Praze svoji pobočku. Banka chce v ČR nabízet služby především japonským podnikům. V tiskové zprávě to oznámil Czechinvest.


"Česká republika těží z vynikajícího přístupu k západoevropským trhům, sama disponuje nikoli nevýznamným desetimilionovým spotřebitelským trhem a je Japonci v rámci střední a východní Evropy velmi oblíbeným regionem pro podnikání. Rozhodli jsme se proto založit pobočku v Praze s cílem umožnit jim regionálně využívat služeb japonské finanční instituce," uvedl manažer tuzemské pobočky Tetsuya Nakao.


Pobočka bude organizačně spadat pod centrálu v Amsterdamu, která vlastní evropskou bankovní licenci. Podle Czechinvestu je BTM jedinou japonskou bankou působící ve střední a východní Evropě.
Podle poradce ředitele Czechinvestu Josefa Lébla je otevření pobočky pro japonské i další zahraniční firmy jasný signál o důvěryhodnosti a víře v podnikatelskou budoucnost ČR.
V současnosti působí v ČR více než 160 japonských firem, z toho 65 výrobních, uvedl Lébl.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru