Akciový trh pražské burzy se po dalších prodejích svezl na téměř měsíční minimum. O více než jedno procento si pohoršily cenné papíry společností Unipetrol a ČEZ. Index PX ztratil 0,46 procenta na 1509,6 bodu.

Petrochemický holding Unipetrol odepsal 1,23 procenta na 264,5 koruny. Michal Semotan z J&T Banky to připisoval prodejnímu investičnímu doporučení předního domácího obchodníka Patria Finance.
Kurz elektrárenské firmy ČEZ sestoupil o 1,05 procenta na 813,2 koruny. Po ukončení obchodů oznámil druhý muž ČEZ, místopředseda představenstva Alan Svoboda, že kvůli obvinění ze zneužívání vnitřních informací odstupuje z funkce. V korekci pokračovala také Komerční banka, když ztratila 0,70 procenta na 3386 Kč. Zbytek bankovního sektoru klesal jen umírněně. Srarší emise Erste Bank ubrala 0,14 procenta na 1384 korun a nová EBSN spadla o 0,22 procenta na 1364 korun.


Situaci na trhu podle makléřů neprospěl blížící se prodloužený víkend s velikonočními svátky. "Dnes na pražské burze vládne vyloženě letargická nálada," popisoval dění Roman Skalický z firmy Afin Brokers. CME odepsalo 0,19 procenta na 1543 korun. Akcie společnosti Philip Morris svůj propad zvolnily, ale nezastavily. Uzavřely slabší o 0,27 procenta na 14960 korun. Zentiva se sesunula o 0,32 procenta na 1230 Kč.
Negatiímu sentimentu jen těsně odolal Český Telecom. Přidal 0,08 procenta na 492,40 koruny za akcii. Velmi dobře se opět dařilo Orcu, které získalo 1,55 procenta na 2563 korun.
Zlepšení likvidity se nečeká ani v pátek, kdy má navíc většina okolních burz zavřeno.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru