Tuzemská HVB Bank a Živnostenská banka se sloučí během roku 2007. Fúzi zahájí banky v nejbližších týdnech vytvořením koordinační skupiny. Generálním ředitelem vznikajícího peněžního ústavu byl jmenován současný šéf Živnostenské banky Jiří Kunert. Současný generální ředitel HVB Bank David Grund se stane prvním náměstkem generálního ředitele. ČTK dnes o tom informovali ve společné tiskové zprávě mluvčí bank Petra Kopecká a Ivo Polišenský.


Spojením HVB Bank a Živnostenské banky vznikne čtvrtá největší česká banka, která bude mít celková aktiva v objemu více než 200 miliard korun, přibližně 66 poboček a více než 180 000 klientů.


Živnostenská banka patří v ČR k nejstarším peněžním domům, existuje od roku 1868. Její tržní podíl je menší než dvě procenta. Součástí italské finanční skupiny UniCredito se stala před dvěma roky. Italský vlastník přitom dával najevo, že v ní chce rozvíjet univerzální bankovní služby pro masovou klientelu. HVB Bank působí v ČR od roku 2001 jako výsledek fúze německé HypoVereinsbank a rakouské Bank Austria Creditanstalt. Jde o čtvrtou největší banku v zemi s tržním podílem 5,4 procenta a s orientací na podnikové a movitější zákazníky.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru