Státní fond rozvoje bydlení vyřídil do dnešního poledne 60 žádostí mladých lidí o půjčku až 150.000 korun na modernizaci bytu či rodinného domu. Zájem zaznamenal fond již od rána, kdy lidé postávali před pobočkami fondu v Praze a Olomouci. "Vše probíhá v klidu a bez problémů. V letošním roce očekáváme zhruba 6500 příjemců úvěrů. Náš rozpočet má na tyto účely vyhrazenu miliardu korun, takže lidé se nemusejí obávat, že se na ně nedostane," uvedl ředitel fondu Jan Wagner.


Úvěr je úročen roční dvouprocentní sazbou s desetiletou splatností. Ve stavebních spořitelnách a hypotečních bankách lze obdobnou půjčku získat nejméně od tří procent.
Úvěr je určen lidem, kteří žijí v manželství či pečují o nezletilé dítě. Žadatelům, v případě manželů alespoň jednomu z nich, nesmí být v roce podání žádosti 36 let. Úvěr lze získat jen jednou.
Peníze slouží na modernizaci bytu, bytového či rodinného domu, které mají žadatelé ve svém vlastnictví nebo spoluvlastnictví. Úvěr může být použit i na připojení domu či bytu k veřejným sítím.


Zároveň pokračují tzv. novomanželské půjčky, které jsou do objemu 300.000 korun určené stejné skupině obyvatel, ale na výstavbu či pořízení bytu. Oba dva úvěry je možné kombinovat. Dosud fond vyřídil více než 7000 žádostí a poskytl na tyto půjčky zhruba 2,1 miliardy korun. Celkem o ni požádalo kolem 15.000 lidí, velký počet ale nesplňoval stanovené podmínky.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru