Česká měna odpoledne mírně posílila na 28,51 Kč/EUR. Stále přetrvávají obavy investorů, že Česká národní banka ve čtvrtek sníží úrokové sazby. Vůči dolaru se koruna oslabila na 24,01 Kč/USD.


Dopoledne koruna oslabovala a dostala se až na 28,58 Kč/EUR. "Kurzový vývoj odpovídal vývoji okolních regionálních měn," uvedl analytik Komerční banky Jan Vejmělek.


Zítra je na programu měnové jednání ČNB. „Čekáme snížení sazeb o 25 bazických bodů,“ uvedl Tomáš Vlk z Patria Online. Postupné oslabování koruny v tomto týdnu podle jeho názoru již zahrnulo do kurzu pravděpodobnost, že se tak stane. Proto by zítřejší krok ČNB neměl trhy příliš překvapit a okamžitá
reakce koruny by nemusela být tak silná, dodal Vlk.
Díky slábnoucímu kurzu koruny však většina analytiků nyní očekává těsné rozhodnutí ČNB ponechat sazby na nynější úrovni.


Podle Markéty Šichtařové z Next Finance bude pomalé oslabování koruny pokračovat i v následujících dnech. Teprve až kurz dosáhne 28,80 až 29 Kč za euro, se oslabování pozvolna zastaví a koruna začne znovu pomalu zpevňovat, uvedla Šichtařová.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru