Pobočky mimoburzovního RM-Systému začínají rozšiřovat nabídku i mimo finanční trh. Od 1. února začnou vybraná místa nabízet karty do digitálních tachografů, které mají postupně u velkých vozidel nahradit analogové přístroje, takzvané kotoučky. Novou službu zprostředkuje společnost RM-S Finance, sesterská firma RM-Systému, informoval Jiří Vodička z RM-Systému.


O karty digitálního tachografu bude možné zažádat na sběrných místech v každém krajském městě. Pomocí digitálních tachografů se lépe kontrolují povolené rychlosti a dodržování přestávek řidičů autobusů a nákladních automobilů. O zavedení digitálních tachografů pro nová nákladní auta nyní jednají poslanci, předloha je v závěrečném čtení.
Evropská komise ovšem zatím neurčila definitivní termín povinného zavádění digitálních tachografů pro nové kamiony. Současná nákladní vozidla budou moci bez výměny dál používat analogový tachograf.


Na zhruba šedesátce přepážek RM-Systému lze vedle obchodování cenných papírů uzavírat i pojištění, penzijní připojištění a stavební spoření či investovat do podílových fondů. Služby začal rozšiřovat nový majitel, finanční skupina J&T.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru