Mittal Steel Ostrava (MSO) bude jediným vlastníkem své dceřiné firmy Válcovny plechu Frýdek - Místek. Rozhodla o tom mimořádná valná hromada Válcoven plechu, která schválila vytěsnění drobných akcionářů. Mittal Steel Ostrava nyní drží 98,2 procenta akcií frýdecko-místecké firmy.
Drobní akcionáři dostanou 19,50 koruny za jednu akcii o jmenovité hodnotě 20 korun. MSO tak mezi více než 15.000 malých akcionářů válcoven rozdělí asi 12 milionů korun.


Akcionáři hutní firmy schválili také změnu stanov a změnu v dozorčí radě. Do orgánu byl zvolen personální ředitel válcoven Jan Rafaj (28), který nahradil Zdenka Pustějovského (34) ze společnosti Konpo. V dozorčí radě válcoven je ještě Martin Kovalčuk, Ivo Chmelík, Jiří Piskoř a šéf podnikových odborů Luděk Lúčan.


Výši vypořádání s drobnými akcionáři Válcoven plechu posoudili znalci ze společnosti Kvita, Pawlita & Partneři. Přechod se týká 637.691 kusů akcií, které vlastní 15.224 akcionářů. Jediným vlastníkem se Mittal Steel Ostrava stane do dvou měsíců ode zápisu přechodu vlastnického práva k akciím společnosti ve Středisku cenných papírů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru