Společnost Patria Direct zahájila jako jediný český broker obchodování s cennými papíry na varšavské burze. Klienti mohou investovat do 252 kótovaných akcií, včetně 33 emisí, které formou primárního úpisu vstoupily na trh letos, oznámila Patria v tiskové zprávě.


"K rozšíření našich služeb o tento trh nás vedl růst polského trhu a množství investičně zajímavých cenných papírů, včetně řady IPO (primárních emisí akcií)," řekl výkonný ředitel Patria Direct Oldřich Pavlovský.
Hlavní index varšavské burzy WIG zaznamenal k počátku prosince meziroční růst téměř o třetinu. Polský kapitálový trh je na rozdíl od českého mnohem aktivnější v oblasti primárních úpisů. Již loni se jich uskutečnilo 36. V Česku byl zatím jen jeden primární úpis.


Patria Direct nabízí možnost obchodovat s polskými cennými papíry prostřednictvím internetových stránek a telefonicky. Zákazníkům poskytuje Patria Direct i informační zázemí pro rozhodování při investicích.
Podle nedávných informací by v příštím roce měla Patria rozšířit nabídku i o budapešťskou burzu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru