Ztráty nejobchodovanějších akcií ČEZ a Unipetrolu byly pětiprocentní, cenový index třiceti emisí PK 30 odepsal 3,56 procenta na 1629,59 bodu. Celkové obchody s cennými papíry stouply nad roční průměr na 26,2 milionu korun z úterních 15,7 milionu korun.

Na propad cen měla podle obchodníků významný vliv politická situace. Na pátek je naplánovaná mimořádná schůze sněmovny, kde by se mělo hlasovat o nedůvěře vládě. Hlasování vyvolala opoziční ODS. Užší vedení KDU-ČSL dnes doporučilo celostátní konferenci strany, aby lidovci odešli z vlády Stanislava Grosse a v pátek hlasovali pro nedůvěru jeho kabinetu. Konference lidovců o tom dnes v 17:00 stále jednala.

Kurz ČEZ se zřítil o pět procent na 395,2 koruny a Unipetrol ubral 4,93 procenta na 137 korun. Privatizovaný Český Telecom si pohoršil o 3,95 procenta na 401,5 koruny. Nejziskovější tuzemská banka Komerční banka sestoupila o 3,92 procenta na 3171,7 koruny. Jednou z mála výjimek byly Českomoravské doly, které stouply o 11,8 procenta na 750 korun.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru