Pražská burza kvůli nejistotě kolem současné vládní koalice podruhé za sebou oslabila. Hlavní index PX 50 šel dolů o 2,13 procenta na 1137,2 bodu a užší indikátor PX-D si pohoršil o 1,9 procenta na 2753,9 bodu, oznámila burza.

Akcie Českého Telecomu ztratily 3,14 procenta, neboť stále není jasné, zdali vláda bude schopná privatizaci dokončit.
ČEZ dnes podlehl bitvě o hranici 400 za akcii a po špatných zprávách z Temelína se tato akcie obchoduje na úrovních okolo 398 korun.
Pod silným prodejním tlakem se ocitla také Komerční banka, která ztrácela až 4,1 procenta. Důvodem propadu je očekávané snížení úrokových sazeb Českou národní bankou během zítřejšího zasedání. "Nicméně banky v regionu zůstávají v pozitivním teritoriu, takže považuji tento současný výprodej za poněkud přehnaný," uvedl Ronald Schubert z Patria Finance.

Jediný titul nezasažený politickým děním je rakouská Erste Bank, která díky tomu zavřela "jen" 0,2 procenta v mínusu.
Nejlépe dopadla Zentiva, která skončila skoro na nule, respektive se ztrátou 0,01 procenta.

Burza zprostředkovala obchody s akciemi za 5,6 miliardy korun, což byl více než dvojnásobek proti úterku a letos vysoce nadprůměrná hodnota. Komerční banka si z toho přivlastnila 1,7 miliardy korun.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru