Ihned po otevření trhu došlo k aktivaci stop pokynů a trh během několika desítek sekund propadl o plných 30 bodů a zaktivoval tak velké množství stop pokynů na prodej. Aktivní říjnový futures kontrakt nakonec uzavřel se ztrátou 23 bodů na 5,15 centech za libru. Silnější zůstal kontrakt s dodáním v březnu 2005, jenž klesl jen o 17 bodů.
Na konci seance tak fondy a menší investoři snížili objem držených čistých dlouhých pozic na zhruba 103 tisíc kontraktů, což zhruba odpovídá 5,2 milionům tun. Z fundamentálního pohledu byla nepříznivá zpráva, že ani Libye, ani Indonésie nenakoupily v tendrech žádný cukr s odůvodněním, že cenové nabídky vnímají jako vysoké.
Naopak pro podporu by svědčila středeční zpráva, podle níž klesne v příští sezóně indická produkce o 13 % díky zadlužení farmářů a nepříznivému průběhu monzunového období v některých státech. Bude se tak jednat o pokračování trendu, když letos dojde podle tamní vlády k propadu o 31 %.

Zdroj: FIO, a.s.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru