Přijetí původně plánované jednotné sazby DPH 17,5 procenta by podnikatelé považovali za rozumný kompromis. Naopak zavedení další nové, byť nižší, sazby DPH (na které se shodla ve středu večer koalice) administrativní zátěž podle nich zvýší.  

"A co takhle přidělit každé položce v celním sazebníku vlastní DPH? To by se to proti daňovým únikům teprve bojovalo!" komentuje to v anketě vydavatelství Economia s nadsázkou Jindřich Fikar, majitel Čokoládovny Fikar.

V článku se dále dozvíte

  • Politickým jednáním o zavedení třetí sazby DPH chybí podpora podnikatelů. "Je to nesystémové opatření, které rozdrobuje náš složitý daňově-finanční systém," říká v anketě Hana Gawlasová, partnerka advokátní kanceláře Kinstellar.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru