Ekonomická elita se jako každý rok sjela do švýcarského střediska Davosu. Na Světovém ekonomickém fóru si celkem 2500 zástupců vlád, byznysu, univerzit či neziskových organizací nejen zprostředkovaně vyslechnou poselství papeže Františka, ale zároveň se budou snažit zabývat ekonomickými problémy, které svět trápí.  

Papežovo sdělení by těžko šlo předat adresněji. Jednak se věnuje stejné problematice, které je letošní fórum zasvěceno – tedy problémům se světovou distribucí bohatství. Druhý důvod je logistický: těžko by mohl papež nechat přečíst zprávu, která je podle CNN Money založena mimo jiné na studii odhalující, že 85 nejbohatších lidí světa drží polovinu světového bohatství, jinde než v Davosu, kde bude velká část této skupiny přímo či nepřímo zastoupena.

I přes zmíněný headline nebude Davos rozhodně jednotvárný. Dokazuje to i výběr serveru IHNED.cz, který ve svém davoském preview vybral každý den po jedné diskusi, jež by (ať už kvůli tématu, nebo řečníkům) neměla čtenářům ujít. I ti, kteří nemají to štěstí a nebudou jako Jiří Šmejc a Martin Štefunko přímo na místě, se mohou na debaty alespoň podívat na oficiálním webu. Tam je k dispozici i kompletní program konferencí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru