Ještě větší důraz na ceny než letos očekávají obchodníci v příštím roce. Prodejny tak budou nejspíš ještě naplněnější slevovými cedulkami a akčními nabídkami než letos.  

Jak přesně se bude český maloobchod vyvíjet, si ovšem odborníci tentokrát netroufají příliš předpovídat. "Očekáváme i v příštím roce velmi náročné konkurenční prostředí. Domníváme se, že vývoj lze v tomto roce pouze velmi těžko odhadnout. Zákazníci jsou v současné době velmi nejistí, reagují silně na cenové akce a nakupují všeobecně velmi opatrně a selektivně," říká Michael Šperl za řetězec Kaufland.

Také zástupci obchodů Billa čekají, že akční cenová politika bude i nadále hrát pro většinu lidí hlavní roli. To navíc ještě podpoří očekávané zdražení některých potravin kvůli výraznému oslabení koruny. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Šance na růst mohou mít příští rok hlavně menší a cenově dostupnější obchody. Zahraniční obchodní řetězce čekají růst cen a ještě silnější konkurenci, tržní podíl si proto chtějí navýšit hlavně otevíráním nových obchodů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.