"Kreditní boom v zemích jako Čína znamená, že svět je na tom mnohem hůře, než v roce 2008, kdy globální finanční krize uvrhla svět do recese," tvrdí Marc Faber, přezdívaný Dr. Doom - doktor Zkáza, pro portál CNBC.

Podle známého investora je tehdejší předkrizová situace, kdy bylo v ekonomice příliš mnoho nebezpečných úvěrů, velmi podobná současné. Dnes je však těch úvěrů ještě více.

Faber vychází z nejnovějších údajů zveřejněných Bankou pro mezinárodní vyrovnání, podle níž je výše celkových úvěrů v poměru k hrubému domácímu produktu v rozvinutých ekonomikách v současnosti o 30 procent vyšší, než v roce 2007.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Světoznámý investor Marc Faber upozorňuje na nebezpečný růst úvěrů, cen nemovitostí a zadlužení domácností. Čísla jsou mnohem horší než před krizí, varuje. Velké finanční riziko pro globální ekonomiku našel v Číně i dalších asijských zemích.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.