U dotačních programů na podporu vědy narážejí firmy zejména na zdlouhavé papírování. Vyplývá to z postřehů na fóru Byznys Online pořádaném HN a Deloitte Academy.

"Největším problémem je administrativně komplikovaný způsob reportování nákladů úřadům," všímá si ředitel daňového oddělení společnosti Deloitte Luděk Hanáček.

Firmy, které se rozhodnou pro odpočet na daních, se mohou i po letech od odevzdání daňového přiznání dočkat nepříjemného překvapení, když po nich bude finanční úřad chtít zpětné proplacení. To může nastat totiž nejen v situaci, kdy projekt nesplňuje zákonem stanovené parametry.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Český stát na podporu vědy a výzkumu ve firmách nezapomíná. Jen mu stále úplně nejde vyladit způsob, jak přímé dotace či daňové odpočty firmám nabídnout. Shodli se na tom účastníci fóra Byznys Online, které pořádají Hospodářské noviny ve spolupráci s Deloitte Academy. Uvnitř video.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.