Šestatřicetiletý živnostník Vilém Klapsia kandiduje na pátém místě jihočeské kandidátky komunistické strany. Živí se jako stavební projektant a kromě sebe zaměstnává ještě jednu pracovnici, která je momentálně na mateřské dovolené.

Jaký obrat jeho podnikání generuje, neví. "Nejsem schopen to říct přesně, ani přibližně," říká živnostník ze Zdíkova na Prachaticku.

Co vám nyní na českém podnikatelském prostředí vadí?

Jsou to hlavně čtyři body. Prvním je nadbytečnost kancelářské práce. Třeba musím provádět každý měsíc výkazy za svou zaměstnankyni na mateřské dovolené. I když tam je nula a na sociálce to vědí. Zabírá to čas a i režii. Potom mi vadí, že se jako autor stavebních výkresů setkávám s tím, že v praxi nejsou vzdělaní lidé a já pro ně musím zpracovat vše podrobněji, než je vyhláška či zákon. Dalším bodem jsou neucelené novely zákonů, které jsou předkládané laiky. A konečně posledním bodem je ekonomická krize. Lidé mají strach investovat do bydlení, takže nejsou zakázky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Podle živnostníka z Prachaticka Viléma Klapsii má KSČM recept na to, aby pobídkami zažehnala ekonomickou krizi a nastartovala podnikatele. A nevadí mu, že program strany chce zároveň zavést až pět pásem progresivního zdanění a vyšší odvody právě pro živnostníky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.