Evropská unie je nejdynamičtější a nejkonkurenceschopnější ekonomikou světa! Založenou na znalostech, schopnou udržitelného hospodářského růstu, vytváření více kvalitních pracovních příležitostí a zachovávající sociální soudržnost. Zdá se vám tato definice starého kontinentu nesmyslná?

Ano. Skutečně má daleko k realitě. Slova výše popisují nikoliv skutečnou dnešní Evropu, ale takovou, jakou si ji na přelomu tisíciletí naplánovali evropští úředníci.

Dnes je jasné, že ambiciózní plán s názvem Lisabonská strategie selhal na všech frontách. Význam Evropy v rámci světa se za posledních deset let naopak snižuje, a to nejen po ekonomické stránce. Pokud se bude Brusel dále zaměstnávat centrálním plánováním a tvorbou strategií ve stylu dohnat a předehnat, je na nejlepší cestě sestoupit do "druhé světové ligy".

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ambiciózní plán s názvem Lisabonská strategie selhal na všech frontách. Význam Evropy v rámci světa se za posledních deset let snižuje, a to nejen po ekonomické stránce. Podívejte se, jaké jsou hlavní důvody pádu podle týdeníku Ekonom.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.