Český projekt Videoflot vznikl před více než rokem v Brně a stojí za ním režisér a kameraman David Spáčil, kterému se neřekne jinak než Havran.

V posledních letech si jako režisér na volné noze všiml narůstající poptávky po krátkých videích, nenašel ale žádnou platformu, žádnou webovou stránku, která by spojovala poptávku podniků, nebo i třeba kapel, s nabídkou od hlavně nezávislých videotvůrců.

 "Co si člověk sám neudělá, to nemá. A tak se začala na podzim 2011 zvolna rodit první specifikace Videoflotu," říká v rozhovoru pro IHNED.cz otec projektu David Spáčil.

Po pár měsících v brněnském akcelerátoru se čtyřčlenný tým Videoflotu, známý také tvorbou virálních videí, jako byl například cyklista prchající policejní hlídce na D1, dostal do šestiměsíčního programu podporovaného chilskou vládou, odkud chce prorazit dál do Latinské Ameriky, a pak i na ostatní kontinenty.

Cesta je ale trnitá. "Latinská Amerika není připravená na člověka, který nehovoří španělsky," vypichuje zásadní věc Spáčil.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru