V Evropě se koncem roku podařilo odvrátit hrozbu systémového kolapsu. Dluhová krize ale zdaleka není u konce. Turbulence na trzích mohou způsobit jak jarní volby v Itálii, tak pak podzimní volby v Německu.

"Z hlediska ekonomického růstu vypadá rok 2013 mírně optimisticky. V USA pokračuje oživení, zejména pak v sektoru stavebnictví. Nezaměstnanost pozvolna klesá," říká pro IHNED.cz Karel Tregler, portfoliomanažer Generali PPF Asset Management.

Evropa podle něj během 1. či 2. čtvrtletí snad vybředne ze současné mělké recese a navrátí se k pomalému růstu.

"Stále ale budou velké rozdíly v ekonomické výkonnosti zemí v centru EU (zejména Německo) a na periferii (Španělsko, Itálie). V Číně končí cyklus redukce zásob, který v posledních dvou čtvrtletích brzdil ekonomický růst. Aktuální makroekonomická data z Číny vyznívají vcelku optimisticky," doplňuje.

V článku se dále dozvíte

  • Už několik let hraje klíčovou roli vývoje finančního světa politika a makroekonomické zprávy. Korporátní události budou mít i v roce 2013 na výnos akcií menší vliv, než jsme byli dříve zvyklí. A samozřejmě platí, že i letos budou investoři potřebovat velkou dávku štěstí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru