Průmyslový index Dow Jones uzavřel 28. února nad hranicí 13 000 bodů, což bylo poprvé od prosince 2007. Když vezmeme úvahu množství debat týkajících se krize, je celkem logické zeptat se, jak je to vlastně možné. Podle mě existují tři hlavní a dva vedlejší důvody k tomuto působivému výkonu.

Prvním z nich je ochota a zoufalství politiků k umělému zajištění levných peněz, a to navždy. Druhým je kvantitativní uvolňování.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Index Dow Jones v tomto týdnu vzrostl nad 13 000 bodů, kde byl naposledy na konci roku 2007. V době zpomalování ekonomické aktivity a častých otřesů na finančních trzích mnohé z nás napadne, proč se tak stalo. Důvody tohoto růstu vysvětluje hlavní ekonom Saxo Bank Steen Jakobsen.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.