Věřitel si může vybírat exekutora z celé ČR. Podle prezidentky Exekutorské komory Jany Tvrdkové to přináší řadu problémů. Při velkém počtu případů, které řeší, nedokážou například někteří exekutoři dostatečně kontrolovat zaměstnance. Tvrdková proto navrhuje, aby exekutor působil jen ve svém obvodu. O této změně se diskutuje při přípravě novely občanského soudního řádu a exekučního řádu v Parlamentu. 

Exekutor z Chebu řeší exekuce v Ostravě, ostravský naopak pracuje v Chomutově. Pomyslná bitva exekutorů, k níž přispěl fakt, že si může věřitel vybrat exekutora z celé ČR, pokračuje. Mnozí se snaží získat co největší podíl na trhu. Podle prezidentky Exekutorské komory Jany Tvrdkové ale přináší možnost sehnat si exekutora v rámci Česka, problémy.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru