Raiffeisenbank, která je z hlediska aktiv pátou největší tuzemskou bankou, v prvním pololetí meziročně zvedla čistý zisk o 30 procent.

Podle jejího šéfa Lubomíra Žalmana banka těžila hlavně z menších nákladů na odpisy špatných úvěrů, podařilo se jí vymoci část nesplácených firemních pohledávek a hlavně neměla ztráty z investic do dluhopisů jihoevropských států jako její někteří konkurenti.

Žalman v rozhovoru s HN říká, že nečeká negativní zlom v ekonomice jako na začátku krize na podzim 2008 a podle něj je na takový scénář jeho banka dostatečně připravena.

 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • "Hrozba recese je malá," říká v rozsáhlém rozhovoru pro HN generální ředitel Raiffeisenbank Lubor Žalman. "Poptávka firem po úvěrech není moc velká, výrazněji oživily jen hypotéky," potvrzuje. Ceny nemovitostí podle něj budou dále klesat.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.