"Svět čeká recese nebo možná už v recesi je," říká ekonom David Marek z Patria Finance. Není sám. O možném dalším kole světové ekonomické krize už několik týdnů spekulují i odborníci v USA a v Evropě.

Jak by se ale případná světová hospodářská krize dotkla České republiky a jak vidí budoucí vývoj čeští podnikatelé?

Česká republika je závislá zejména na vývozu. Hodnota vyvezeného zboží odpovídá 70 procentům českého HDP, dvě třetinu vývozu směřují do eurozóny, z toho zhruba polovina do Německa.

 

 

V článku se dále dozvíte

  • Svět čeká podle ekonomů další recese. Tu teď způsobí levné úvěry a vysoké zadlužení jednotlivých ekonomik. Česko tak může čekat podobný scénář jako před třemi lety. Klesne hlavně vývoz a problémy budou mít i developeři. Podle podnikatelů se už situace zhoršuje.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.