Přední světový ekonom Nouriel Roubini se v komentáři pro britský list Financial Times se obává další recese. "Výsledky americké ekonomiky jsou mizerné,“ soudí Roubini, který před lety úspěšně předpověděl globální krizi.

„Nevytváří se nové příležitosti, růst je křehký, výrazně neroste spotřeba ani průmyslová produkce,“ vypočítává Roubini v komentáři další těžkosti.

Na druhé straně Atlantiku to podle něj není o nic lepší. Periférie eurozóny se dál topí v problémech. Zvýšilo se riziko, že do nezvladatelné dluhové krize se propadne i Itálie a Španělsko, třetí a čtvrtá největší ekonomika eurozóny. "Na rozdíl od Řecka, Portugalska a Irska jsou obě země příliš velké, než aby je mohl spasit záchranný fond eurozóny,“ napsal Roubini.

V článku se dále dozvíte

  • Světová ekonomika se obává už druhého úderu recese během tří let. Alarmující je souběh špatných zpráv z obou stran Atlantiku - z Evropské unie i z největší ekonomiky světa USA. Příchodu další recese podle Roubiniho Spojené státy neuniknou.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.