Vystudovaný ekonom Tomáš Ježek pracoval dlouho dobu v Ekonomickém ústavu ČSAV. S Václavem Klausem se zná od základní školy. Jejich cesty se spojily i v Prognostickém ústavu ČSAV.

Po pádu komunismu, už jako poradce ministra financí Václava Klause, spoluzakládal Občanskou demokratickou alianci (ODA). Po roce 1990 se tak stal ministrem pro správu národního majetku a jeho privatizaci.

Tomáš Ježek - liberál a obdivovatel myšlenek F.A. Hayeka zastával při privatizaci dlouho názor, že ekonomové musí být půl roku před právníky. Tvrdí, že samotná privatizace proběhla bezchybně, problémy přišly až se špatně nastaveným zákonem o investičních společnostech a fondech.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Tomáš Ježek, jeden ze spoluautorů kupónové privatizace, nemůže chybět v našem seriálu rozhovorů k tomuto tématu. Dušan Tříska zmiňuje jako klíčový problém nepřipravenost právního prostředí. Ježek za neúspěch privatizace považuje zpackaný zákon o investičních společnostech a fondech.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.