Do nové dekády vstupuje anketa s novým názvem TOP ženy Česka 2015. Jejím cílem již není najít jen nejúspěšnější ženy v byznysu, ale v celé společnosti. Stále však platí, že Economia hledá mimořádné ženy, které dosáhly ve svých oborech úspěchu a jejichž působení významně přesahuje hranice podniků a organizací, ve kterých pracují.

Důležité také je, aby dotyčná žena ovlivňovala firmu nebo organizaci v České republice. Nominovány mohou být občanky Česka i jiných zemí. Kandidátky nominuje veřejnost, odborná porota soutěže a nominovat se mohou i samy ženy působící v privátní a veřejné sféře.

Při výběru porotci hodnotí, jaký vliv měly dotyčné ženy na chod firmy, jak důležitá je jejich pozice a jaké kompetence zahrnuje, jak kandidátky ovlivnily výsledky firmy nebo jaký posun nastal v posledním roce v jejich kariéře. 

Porota přihlédne i ke společenské odpovědnosti, k tomu, jak žena uplatňuje svůj vliv ve prospěch celé společnosti. V anketě se mohou umístit ženy, které působí ve funkci minimálně od 1. ledna do 1. září daného roku. 

V roce 2015 budou vyhlášena tato ocenění a žebříčky:
- TOP 25 žen Česka v byznysu,
- TOP 25 žen Česka ve veřejné sféře,
- Oborové žebříčky v obou kategoriích.

Výsledky ankety budou letos vyhlášeny vyhlášeny v listopadu a o den později se objeví na webu Hospodářských novin a v magazínu TOP ženy Česka 2015. Soutěž bude i letos doprovázet konference Bereme ženy na palubu, kterou Hospodářské noviny pořádají ve spolupráci s platformou Byznys pro společnost.

Na webu ihned.cz/zenyceska přinášíme pravidelně po celý rok zajímavé rozhovory a příběhy zajímavých podnikatelek a manažerek, on-line rozhovory, videa a výstupy z kulatých stolů k tématu diverzita.

Čtenáři Hospodářských novin a dalších titulů mediálního domu Economia mohou úspěšnou ženu ze svého okolí nominovat od 30. dubna do 15. května 2015. 

Jde již o 11. ročník prestižní ankety.

Související