Mimořádná valná hromada firmy Pegas Nonwovens, která na Znojemsku a v Egyptě vyrábí netkané textilie, odkryla změny v majetkové struktuře. Hlavní akcionář Wood Textiles zvýšil od června počet držených akcií o 49,5 tisíce, v současnosti tak ovládá 19,32 procenta (téměř pětinu) firmy.

"Od počátku roku se přitom nákupní aktivita Wood Textiles zdála nevýrazná. Za necelého půl roku do červnové valné hromady firma zvýšila svůj podíl jen přibližně o 37 tisíc akcií," doplňuje k tomu analytik Jiří Zendulka ze společnosti BHS.

Wood Textiles ale i přes navýšení podílu ve firmě měla díky vyšší účasti ostatních podílníků na mimořádné valné hromadě nižší procento než na červnové schůzi. Spolu s dalšími čtyřmi akcionáři to nicméně i tak vystačilo na 77,13 procenta akcií a ovládnutí valné hromady, podíl této pětky na základním kapitálu totiž dělá 37,5 procenta.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru