Realitní investiční skupina CPI Group miliardáře Radovana Vítka loni zvýšila čistý zisk o 39 procent na dvě miliardy korun. Vyplývá to z auditované výroční zprávy, kterou CPI Group zveřejnila na svém webu.

Skupina loňským výsledkem pokračuje ve výrazném růstu, který navíc loni zrychlil. Už v roce 2012 čistý zisk CPI Group vzrostl zhruba o čtvrtinu a hodnota majetku o více než desetinu.

Server Týden.cz ve čtvrtek uvedl, že CPI Group předpokládá, že jí letos díky dokončení započatých projektů narostou aktiva až na 100 miliard korun.

Také investice skupiny postupně stoupají. Předloni přesáhly 49,1 miliardy korun a v roce 2013 už činily více než 69,9 miliardy. Výnosy z pronájmu nemovitostí loni přinesly skupině zhruba 3,4 miliardy korun, téměř o pětinu více než předloni.

CPI Group působí na realitním trhu od 90. let, hlavně ve střední Evropě. Patří mezi nejvýznamnější domácí investory v oblasti bydlení, kanceláří, maloobchodu, hotelového ubytování a logistických center. S více než 12 600 byty je CPI Group po RPG Byty druhým největším poskytovatelem nájemního bydlení v České republice. Skupina zaměstnává 464 lidí.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru