Americký výrobce počítačových čipů Intel dosáhl ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku čistého zisku 2,6 miliardy dolarů (v přepočtu 52,5 miliardy korun). Intel se potýká s poklesem v odvětví osobních počítačů.

Čistý zisk Intelu lze přepočítat na 51 centů na akcii, což je meziroční růst o tři centy za akcii. V předešlém, čtvrtém čtvrtletí vydělal Intel 2,5 miliardy dolarů, což bylo 48 centů za akcii.

Čtvrtletní tržby Intelu činí podle aktuální statistiky 13,8 miliardy dolarů (zhruba 279 miliard korun), firma tak zaznamenala meziroční růst o 1,3 miliardy dolarů. Analytici očekávali tržby 13,72 miliardy dolarů.

"Měli jsme solidní čtvrté čtvrtletí a oproti loňskému roku jsme zaznamenali náznak stabilizace v segmentu osobních počítačů a finanční růst," prohlásil generální ředitel Intelu Brian Krzanich.

Akcie firmy zaznamenaly po uzavření Wall Street propad:

intel

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru