Nejmladšímu tuzemskému mobilnímu operátorovi Vodafone v posledním fiskálním roce, končícím letos v březnu, klesl čistý zisk o 45 procent na 955 milionů korun. Samotné tržby přitom meziročně klesaly výrazně pomaleji. Pouze o sedm procent na 16,5 miliardy. Firma to uvedla ve výroční zprávě.

Počet zákazníků operátora se do konce března meziročně zvýšil o 58 tisíc na 3,36 milionu. Proti závěru roku 2012 ale o 17 tisíc klesl. Firma uvedla, že se jí podařilo zvýšit počet firemních uživatelů její služby OneNet o dvě třetiny.

Zisky v posledních zveřejněných účetních uzávěrkách klesaly i konkurenčním operátorům. Ani jeden z nich ale nezaznamenal tak prudký propad. T-Mobile, který účtuje od ledna do prosince, za loňský rok vydělal 6,95 miliardy, což bylo o necelých pět procent méně než v roce 2011.

Další tuzemský mobilní operátor, Telefónica O2, zaznamenal v roce 2012 zisk 6,77 miliardy. To znamenalo meziročně propad o 22 procent.

Vodafone Czech Republic je od roku 2005 členem britské Vodafone Group. Ta tuzemského operátora koupila od kanadské TIW. Od listopadu bude mít český Vodafone nového generálního ředitele. Dosavadní šéfku Muriel Antonovou nahradí Baleš Šarma, kde dosud vedl Vodafone Malta.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru