Španělské telekomunikační společnosti Telefónica klesl v loňském roce čistý zisk o pětinu na 3,928 miliardy eur (100,7 miliardy korun).

K propadu přispěly odpisy hodnoty podílů v Telecom Italia a Telefónica Ireland a devalvace měny ve Venezuele.

Výsledky zaostaly i za odhady analytiků, kteří v anketě agentury Reuters očekávali zisk až 4,355 miliardy eur. Dluh společnosti se na konci roku snížil na 51,259 miliardy eur z 56 miliard na konci září.

V České republice je Telefónica Czech Republic největší telekomunikační společností. Firmě loni v ČR klesl provozní zisk OIBDA o 9,2 procenta na 19,78 miliardy korun a výnosy se snížily o 3,5 procenta na 50 miliard korun.

Výsledky podle společnosti ovlivnily konkurenční tlaky na telekomunikačním trhu a regulační opatření.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru