Největšímu světovému výrobci nealkoholických nápojů Coca-Cola Co. stoupl ve třetím čtvrtletí čistý zisk o osm procent na 2,22 miliardy USD (40,3 miliardy Kč). Hospodaření firmy podpořil vyšší prodej nealkoholických nápojů doma i v zahraničí.

Zisk na akcii bez zahrnutí mimořádných položek činil 1,03 dolaru a nepatrně tak překonal odhady analytiků, kteří čekali zisk 1,02 dolaru na akcii. Tržby stouply o 45 procent na 12,25 miliardy USD. K vysokému růstu přispěla loňská akvizice stáčíren a plníren v Severní Americe, růst cen a vývoj směnných kurzů.

Objem prodeje v Severní Americe i v zahraničí stoupl o pět procent. Z toho v Latinské Americe se zvýšil o sedm procent. Firma se stále více zaměřuje na rozvíjející se trhy, jako je Latinská Amerika, Indie a Čína. V Evropě objem prodeje stagnoval, napsaly agentury AP a Reuters.

Daří se i Pepsi

Coca-Cola dokončila loni na začátku čtvrtého čtvrtletí převzetí stáčíren společnosti Coca-Cola Enterprises v Severní Americe. K podobnému kroku přistoupila i konkurenční společnost PepsiCo. Firmy doufají, že se jim díky akvizici podaří snížit náklady, urychlit inovaci a posílit kontrolu nad distribucí.

Konkurenční firmě PepsiCo. stoupl ve třetím čtvrtletí zisk o čtyři procenta na dvě miliardy dolarů. Tržby se zvýšily o 13 procent na 17,58 miliardy dolarů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru