Petrochemický holding Unipetrol loni vytvořil čistý zisk 937 milionů korun po předloňské ztrátě 840 milionů korun. Firma o tom informovala v tiskové zprávě. Analytici čekali zisk za loňský rok ve výši necelé miliardy korun. Tržby se meziročně zvýšily o 28 procent na 85,97 miliardy korun.

Za samotné čtvrté čtvrtletí loňského roku Unipetrol hospodařil se ztrátou 68 milionů korun, ve třetím čtvrtletí vykázal zisk 175 milionů korun. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2009 firma hospodařila se ztrátou 262 milionů korun.

Unipetrol se zaměřuje na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a petrochemickou výrobu. V roce 2005 se společnost stala součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina patří v České republice k nejvýznamnějším společnostem z hlediska obratu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru