Němečtí výrobci luxusních automobilů BMW a Mercedes-Benz očekávají v letošním roce rekordní prodeje.

"Očekáváme rekordní prodej přes 1,5 milionu vozů," uvedl finanční ředitel BMW Friedrich Eichiner. "Všechny tři naše značky, Mini, BMW a Rolls Royce, letos vykážou rekordní prodeje," dodal.

Loni automobilka BMW zvýšila prodej o 13,6 procenta na 1,46 milionu vozů. To představuje druhý nejlepší roční výsledek v historii podniku. Šéf prodeje BMW Ian Robertson již minulý měsíc uvedl, že letos by měl odbyt překonat 1,5 milionu vozů.

Mercedes-Benz Cars, který je divizí koncernu Daimler, také počítá s rekordním rokem. "Chceme (letos) překonat rekordní prodej z roku 2007 a vykázat nejlepší rok ve své historii," uvedl marketingový ředitel divize Joachim Schmidt. V roce 2007 divize prodala 1,293 milionu osobních automobilů.

Mercedes-Benz Cars se spoléhá zejména na přetrvávající silnou poptávku v Asii. V lednu prodej divize meziročně stoupl o více než 23 procent na rekordních 89.400 vozů. Divize zahrnuje značky Mercedes-Benz, Smart, AMG a Maybach.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru