Petrochemická společnosti Unipetrol dosáhla za letošní první čtvrtletí čistého zisku přes 309 milionů korun. Tržby firmy se meziročně zvýšily zhruba o čtvrtinu na více než 18 miliard korun.

Analytici očekávali za letošní první čtvrtletí čistý zisk mezi 250 a 300 miliony korun a nárůst tržeb zhruba o pětinu na 17,5 miliardy korun.

Ve stejném období minulého roku vykázala společnost ztrátu 185 milionů korun. Tržby dosáhly loni v prvním čtvrtletí 14,5 miliardy Kč.


Provozní zisk Unipetrolu před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace (EBITDA) za letošní první čtvrtletí vzrostl meziročně o 91 procent na 1,35 miliardy korun. Provozní zisk (EBIT) pak dosáhl výše 517 milionů korun.

Unipetrol se zaměřuje na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a petrochemickou výrobu. V roce 2005 se společnost stala součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina patří v České republice k nejvýznamnějším společnostem z hlediska obratu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru